На ,,Очајната домаќинка “ и се заканува затворска казна

Актерката Фелисити Хофман , позната по една од главните улоги во серијата ,,Очајни домаќинки” , се соочува со затворска казна .

Оваа недела треба да почне судскиот процес за еден од најголемите скандали за плаќање милионски поткупи на елитни факултети за таму да се запишат децата на славните. Фелисити и нејзиниот сопруг, актерот Вилијам Х. Мејси платиле поткуп за упис на нивната ќерка на елитен факултет. Фелисити и нејзиниот сопруг , кои беа дел од холивудкската елита, додека таа заработуваше о 275 000 долари по епизода во ,,Очајни домаќинки”, сега се фрлени во немилост .

Тие на судијката и пратиле писмо на 161 страница , во кое велат дека им е жал за кривичното дело .

Во „признанието“ на злосторството, Хафман и нејзиниот сопруг велат дека се обиделе да бидат добри родители, а покрај тоа што се изјаснила за виновна, Хафман исто така признала дека го срами семејството.

„Целосно ја прифаќам одговорноста за моите постапки и ги прифаќам последиците од моите постапки. Се срамам од болката што и ја нанесов на мојата ќерка, семејството, пријателите, колегите и академијата. Сакам да им се извинам и особено сакам да им се извинам на студентите кои напорно работат секој ден за да се запишат на нивниот посакуван колеџ и на нивните родители кои се жртвуваат себеси за да ги поддржат “, напиша Хафман во изјавата до судот.

Обвинителите на Масачусетс објаснија дека измамата, која траела со години, вклучува околу 30 родители кои плаќале мито на колеџите за да ги запишат своите деца на елитни факултети.

Вкупно 51 лице беше обвинето во т.н. Скандалот на Варсиси Блуз и 23 се изјаснија за виновни. Хафман е обвинет дека платила 15,000 долари на советник за запишување во колеџ за да ги „подобри“ резултатите од тестот САТ (стандардизиран тест за способност, користен како упис за прием во многу американски студии) од нејзината ќерка Софи Грејс.

Судскиот процес почнува оваа недела, со тоа што Хафман се соочува со еден месец затвор и казна од 20.000 американски долари.

Фото: Манекенка го истакна трудничкиот стомак

Убавата манекенка Бар Рафаели по трет пат е бремена. Атрактивната русокоса на улиците на Милано гордо го покажа трудничкиот стомак.

Израелската убавица  Бар рафаели која некогаш беше во врска со големиот холивудски заводник Леонардо Дикаприо, во бракот со бизнисменот Aди Езро го очекува третото дете. Бар и Ади веќе имаат две ќерки Лив и Ел.

Топ моделот  во опуштено издание сега е фотографирана на шопинг во Милано., а во преден план е нејзиниот стомак.

Фото: На Бред Пит годините не му можат ништо!!!

Холивудскиот актер Бред Пит ги „излуде“ жените од целиот свет. Годините не му можат ништо.

Славниот актер уште еднаш докажа дека за него годините се само обична бројка.

Во фотосесија за насловната страница на магазинот „ GQ" Бред само потврди дека како минуваат годините тој излгеда се подобро и подобро.

Фотографиите многу брзо се појавија на социјалните мрежи и буквално предизвикаа хаос.

Иако холивудскиот заводник е длабоко влезен во шестата деценија од животот тој и понатаму ги воодушевува жените со својот изглед.

Многу коментираат дека 55- годишниот Бред е како виното. Што постар тоа подобар.

Листа на најбогатите во „белиот спорт“ на светот!!

Спортската индустрија во последните неколку децении е една од најбогатите, спортистите посебно во последните 20-тина години заработуваат многу пари.

 Ако мислите дека најбогати спортисти се фудбалерите се лажете, тенисерите котираат многу подобро од што мислите.

Најбогат во светото на „белиот спорт“ е легендарниот тенисер а сега менаџер  од Романија, Јон Циријак. Тој е еден од првите Романци која се појавил на листата на милијардери на Форбс. Неговото богатство се проценува на 1,1 милијарда долари.

Тенисерот со најголем број на Грен слем трофеи, славниот Швајцарец Роџер Федерер е вториот најбогат учесник во светскиот тенис со богатство од 450 милиони долари. Федерер покрај трофеите заработи и вистинско богатство пред се од спонзорите. Според финансиските стручњаци богатството на Федерер во следните години сигурно двојно или тројно ќе се зголеми.

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ е трет на оваа листа . Богатсвотот на српскиот тенисер се проценува на 200 милиони долари.

Зад Ѓоковиќ на листата на најбогати во „белиот спорт“ се Марија Шарапова со 195 мил. долари, Рафаел надал со 180, колку што е проценето богатството и на Серена Вилијамс. Високо котираат и Андре Агаси со 175, Енди мареј со 165 мил, Пит Сампрас со 150 и Џон Мекинро со 100 милиони долари.

притисни ентер