Џеј Ло во најгламурозно издание , за малку ќе настрадаше во Торонто (ВИДЕО)

Актерката и пејачка , Џенифер Лопез неодамна наполни 50 години , но изгледа двојно помладо .

Џеј Ло блескаше на црвениот тепих во Kанада на премиерата на нејзиниот најнов филм ,,Hustler”.

Актерката и пејачка наскоро ќе ja гледаме како стриптизета во долгоочекуваниот филм „Измамничките од Вол Стрит“, а последните неколку дена таа покажа дека нејзиното тело и лице изгледаат подобро од кога било.

Пејачката и актерка го покажа своето славно деколте на премиерата на филмот во Торонто, а жолтиот фустан што го носеше ќе биде запаметен.

Таа лично ќе го памети и гафот што и с еслучи на галеријата во Торонто , кога во обид да ги поздрави фановите , за малку ќе паднеше од неколку метри височина.

Откако го воодушеви светот во фустанот, Џенифер остава без здив со новата фотографија на Инстаграм каде позира со шолја кафе каде личи на божица.

Фото: Диви свињи на нудист му го украдоа лаптопот

Во Берлин се случил мал инцидент на месно за одмор на нудисти. 

Дива свиња со две младенчиња украла пластична кеса во која имало лаптоп од еден од нудостите.

Голиот човек кога видел дека дива свиња му ја украла торбата, започнал да ја брка, во време кога во излетничката област имало околу 20 лица, јавува ББЦ.

На фотографиите што се појавија на социјалните мрежи се гледа средовечен маж како брка дива свиња која ја носи украдената торбата и бега заедно со нејзините две младенчиња.

Ова не е прв пат животните да украдат работи од луѓе - пред неколку дена, исто така, во Берлин, е откриена лисица како краде чевли од луѓето и влечки што ги оставиле во градините.

Вонредна состојба поради бубонска ;чума

Властите на градот Бајан Нури во кинеската провинција Внатрешна Монголија издале предупредување откако во градот починал пациент кај кого била дијагностицирана бубонска чума.

Локалната власт стоопшти дека е воведена вонредна состојба во целиот реон во кој живее починатиот пациент, и дека во карантин се ставени седум лица кои имале близок контакт со заразениот човек.

Во провинцијата Внатрешна Монголија ова бил вториот смртен случај од бубонска чума месецов.

Во Кина редовно се појавуваат заболени од чума, иако ширењето на оваа заразна болест е многу ретко во последно време.

Од 2009 до 20018 година во Кина се регистрирани 26 случаи на заболени од бубонска чума, од нив 11 случаи завршиле со смрт.

Фото: Лепа Брена во бикини

Балканската музичка ѕвезда Лепа Брена со семејството веќе неколку недели летува во монденското Монако.

Брена на своите фанови на социјалните мрежи редовно ги информира за своите активности во монденското летувалишти. Една фотка посебно ги воодушеви нејзините машки фанови.

Атрактивната пејачка која наското ќе наполни 60 години покажа дека за неа годините се само обична бројка.

Брена ги воодушеви фановите со фотографијата на кмоја позира на јахта во црно костим за капење кој го истакна нејзиното негувано и бујно деколте.

притисни ентер