Стотици жени влегоа голи во море во знак на поддршка на болните од рак (ВИДЕО)

Околу 1800 жени во Ирска учествуваа во хуманитарна кампања за борба против ракот.

Повеќето учеснички во добротворната акција, беа целосно голи кои влегоа во море, а дел од нив, беа жени кои ја победиле таа болест или сé уште се борат со неа, објави „Дејли Меил“.

 Благодарение на придонесите на учесниците, организацијата успеа да собере повеќе од 700.000 евра за лекување луѓе со рак.

Фото: Сенида ги покажа облините во костим за капење

Лето е, сите се разголуваат па и Сенида постави фотографии во костим за капење на својот „Инстаграм“ профил.

Таа преферира едноставни костими за капење и не е толку нападна во покажувањето на нејзиното тело.  

Видео: Куче скокна во река за да го спаси своето другарче

Кога ќе се земе во предвид дека водата не е длабока и дека чамецот е блиску до брегот, ова видео и не е толку драматично.

Но кога ќе го видете уплашеното мало кученце како цимоли, сигурно ќе ви падне жал за него. Такво чувство имаше и големото куче и затоа направи ваков храбар потег.

„RIMAC“ на турнеја низ америка

„RIMAC“ и неговите електрични болиди, веќе некое време се низ Америка, каде учествуваат  на бројни автомобилски случувања.

Љубителите на автомобили низ Америка ќе можат да ги видат и да се восхитуваат на новите модели од компанијата „RIMAC“.

притисни ентер