Видео: Мадона утре ќе настапи на натпреварот за избор на песна на Евровизија за 1,5 милиони долари

Поп кралицата Мадона ќе настапи на финалето на изборот на песна на Евровизија во Тел Авив утре , 18 мај, изјавуваат од израелската телевизија „KAN“.

По пристигнувањето во вторник навечер, Мадона веднаш се фати за работа. Првата проба ја одржа во средата, а одржа и втора проба, која беше затворена за јавноста. Инаку мадона пристигнала во Тел Авив со околу 135 луѓе, а на сцената со неа ќе има 25 танчари и цел хор од 40 вокали.

Поп иконата допатува во Тел Авив од Лондон, со приватен авион од израелско-канадскиот милијардер Силван Адамс, кој воедно ќе го плати и нејзиниот настап, кој според гласините чини околу 1,5 милиони долари.

Мадона е сместена во хотелот „ DAN”, каде што целиот петти спрат е резервиран само за неа и за нејзината придружба.

Во карантин македонски државјани кои дошле од Авганистан, дел од нив позитивни на Ковид-19

Македонски државјани кои пристигнале од Авганистан се сместени во карантин бидејќи меѓу нив имало позитивни лица на Ковид 19, потврдија за МИА од Министерството за здравство.

– Македонски државјани се пристигнати од Авганистан. По добиени информации дел од нив се позитивни. Поради безбедност на граѓаните, во консултација со Комисијата за заразни болести и Државниот санитарен и здравствен инспекторат, вечерва ќе бидат во карантин, а утре епидемиолог ќе одлучи што понатаму, наведоа од Министерството за здравство. /МИА

Фото: Ким Кардашијан драстично го промени изгледот

Најпознатата американска старлета Ким Кардашијан драстично го променила својот изглед.

Ваква боја на косата Ким немала никогаш.

За само неколку дена по трет пат е главна тема во светскиот шоу-бизнис. Прво јавноста дозна дека Ким и нејзиниот сопруг Канје Вест станале милијардери, потоа дека можеби тие двајца наскоро ќе влезат во претседателскиот кабинет. Сега Ким е актуелна во медиумите поради тоа што станала црвенокоса.

Популарната старлета со бујни облини на својот профил на Инстаграм објавила селфи на кое ја по прв пат ја покажала новата боја на косата.

Видео: Китови во Јадран!?

Во близина на брегот на Јадранското море во Хрватска забележани биле две големи суштества, два кита.

Залутаните китови предизвикале страв меѓу туристите во Корчула. Китовите пливале на околу 150 метри оддалеченост од брегот во близина на стариот град во Корчула.

Огромните цицачи кратко пливале крај брегот и потоа го продолжиле својот пат кон отвореното море.

Појавата на китови во близина на брегот предизвикала страв меѓу туристите.

-Некои коментирале дека веќе нема да влезат во морето и да пливаат.

Покрај во Корчула китовите биле видени и од месното население и туристите во Ново Винодолско.

притисни ентер