Внуката на принцезата Дајана вљубена во двојно постар милионер

Внуката на принцезата Дајана, 28 годишната Кири Спенсер е во врска со 60 годишниот милионер Мајкл Луис.

Внуката на загинатата принцеза Дајана , ќерка на нејзиниот брат , е во врска со двојно постар маж и веќе не се крие. Лејди Кити Спенсер е позната како ,,распуштена девојка во кралското семејство” , најмногу поради забавите во Лондон со учесниците на ријалити шоуто ‘Made in Chelsea’ .

Сега, со изборот на партнерот предизвика уште повеќе коментари. Папараците ги снимија на Менхетн во Њујорк како прегрнати излегуваат од ресторан. Иако се смета дека се заедно од минатото лето , овој пат за прв пат е потврдена нивната врска.  

Тие се видени и како влегуваат и излегуваат од хотелот Марк во Њујорк , каде Меган Маркл правеше забава со пријателките пред породувањето.

Луис , кој е роден во Јужна Африка , е разведен и е татко на три возрасни деца. Неговото богатство се проценува на 80 милиони фунти.

Таткото на Лејди Кити , Ерл Спенсер , братот на принцезата Дајана, е шест години помлад од Луис.

Преубавата манекенка ги воодушеви своите фанови

Таа се прослави како заштитно лице на познатиот бренд  „Викторија Сикрет“

Преубавата манекенка Роми Стријд ги воодушеви своите фанови ширум светот со новите атрактивни фотографии. Оваа убавица од ден во ден станува се повеќе популарна. Дефинитивно никој не може да остане рамнодушен на нејзината убавина.

Крај за „McLaren 600LT“ после една година произведување

Како што најавија од компанијата „McLaren“ после една година е окончано производството на моделот „600LT“ и на тој начин го прават овој модел уште по ексклузивен.

Последните примероци од овој модел го напуштија погонот за производство и со тоа „McLaren“ заврши уште еден успешен дел од својата историја.

Видео: Најдолгиот зиплајн на светот

На планината Јебел Јаис во Обединетите Арапски Емирати, се наоѓа најдолгиот зиплајн на светот. Долг е скоро три километри.

На овој зиплајн можете да достигнете брзина од дури 170 Км/ч, погледнете во видеото како тоа изгледа во пракса.

притисни ентер