Спикерот Џафери на прием во чест на Принцот Едвард

Претседателот на Собрание на  Македонија Талат Џафери, присуствуваше на приемот организиран во Резиденцијата на Британската Амбасада во Скопје.

Приемот е организиран  по повод посетата на Неговото Височество принцот Едвард  на Македонија. 

притисни ентер