Полицијата им подготви изненадување на крадците на ремек-дело вредно 3 милиони евра

Во северна Италија крадци украдоа ремек- дело од 17. век , вредно 3 милиони евра.

Полицијата подоцна објави дека крадците сепак се измамени и сликата на ренесансниот фламански сликар Питер Бругел , што е кај нив, е само фалсификат. Тие по сознанијата дека се подготвува кражба на сликата , го замениле оригиналот со копија.

Дознале дека ќе ја ограбат црквата во местото Кастелнуово Магра и пред еден месец поставиле фалсификат на местото на ремек – делото , што бил подарок за црквата од почетокот на 20. век. Биле поставени и безбедносни камери на црквата, но крадците , кои неделава ја украле вредната слика,се уште не се фатени.

Тие вчера со чекан ја скршиле витрината и ја украле сликата , очигледно без да знаат дека е копија. Дури и градоначалникот Даниеле Монтебело , кој го знаел планот на полицијата , објавил дека е украдено вистинското ремек- дело и изјавил дека станува збор за слика со непроценлива вредност.

Фото: Шерон Стоун ли е ова??

Холивудската ѕвезда Шерон Стоин веќе неколку децении е една од најубавите жени на филмот.

Модните критичари многу често ја нарекуваат беспрекорно стилизирана дама, но сега атрактивната актерка изненади со бизарниот стајлинг на црвениот тепих во Лос Анџелес.

61- годишната Шерон на церемонијата во Музејот на современа уметност во Лос Анџелес се појавила облечена во плетен црн фустан со плетена црвена капа и очила за сонце.

Забележлив бил и синиот лак на ноктите на рацете, а црвениот на прстите на нозете.

Мел Б од „Спајс грлс“ пренесена во болница поради ослепување

Поранешната членка на мегапопуларниот женски бенд „Спајс грлс“ Мелани Браун позната како Мел Б хитно е пренесена во болница откако го загубила видот.

Пејачката е однесена на испитување во една болница во Лондон.

Британските медиуми пренесуваат дека на 43 годишната Мелани и сее слошило додека била во својот дом и дека нејзиното семејство веднаш повикало Брза помош. Мелани повторувала само дека „ништо не гледа“.

Пејачката инаку пред дваесетина години ласерски се обидела да ја намали диоптријата, но откако операцијата тргнала во лош правец таа трајно го загубила видот на левото око. Но, сега Мелани се пожалила дека не гледа ништо ниту на десното око и дека „ослепела“.

Фото: Бандерас шоу во Кан!

Јас стар!?

Холивудскиот актер Антонио Бандерас приреди вистонско шоу на црвениот тепих на Канскиот фестивал.

Популарниот актер им позираше на фотографите во Кан во неколку разлини улоги и покажа дека годините не му можат ништо.

Бандерас на црвениот тепих го демонстрираше својот „талент“ како гимнастичар, танчер....

Целиот перформанс го изведе пред очите на убавата колешка Пенелопе Круз.

притисни ентер