Голем број повредени , има и жртви во сообраќајната несреќа на автопатот Тетово – Скопје

Неофицијално ,петмина се загинати во тешката сообраќајна несреќа на автопатот Тетово – Скопје .

Попладнево автобусот на Дурмо Турс излетал од автопатот во провалија и се превртел . Екипата на Канал 5 е на самото место .

Михаела Димовска за деталите.

притисни ентер