Фото: Карлеуша без грам шминка, може да ви се слоши!!

Дали е можно ова да е популарната српска пејачка Јелена Карлеуша.

На интернет се појави фотографија од популарната Џеј Кеј  без грам шминка. Фотката „ги запали“ социјалните мрежи.

Наводно на фотографијата е Јелена Карлеуша, без шминка, потечена  ненаспана  со големи подочници. Сосема спротивно издание од она на кое може да се види на нејзините настапи, во емисиите и на фотографиите на социјалните мрежи.

Атрактивната Јелена инаку, веќе еден месец е во центарот на вниманието на балканската јавност поради порно аферата со босанскиот фудбалер Огнене Врањеш.

Фото: Сенида ги покажа облините во костим за капење

Лето е, сите се разголуваат па и Сенида постави фотографии во костим за капење на својот „Инстаграм“ профил.

Таа преферира едноставни костими за капење и не е толку нападна во покажувањето на нејзиното тело.  

Видео: Куче скокна во река за да го спаси своето другарче

Кога ќе се земе во предвид дека водата не е длабока и дека чамецот е блиску до брегот, ова видео и не е толку драматично.

Но кога ќе го видете уплашеното мало кученце како цимоли, сигурно ќе ви падне жал за него. Такво чувство имаше и големото куче и затоа направи ваков храбар потег.

„RIMAC“ на турнеја низ америка

„RIMAC“ и неговите електрични болиди, веќе некое време се низ Америка, каде учествуваат  на бројни автомобилски случувања.

Љубителите на автомобили низ Америка ќе можат да ги видат и да се восхитуваат на новите модели од компанијата „RIMAC“.

притисни ентер