Кендал Џенер позираше целосно разголена за магазинот Вог

За потребите на фотосесијата за италијанското издание на магазинот Vogue таа се соблече гола.

На нејзиниот инстаграм профил беше објавена фотографијата чиј автор е познатиот фотограф Мерт Алас.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

told you it was drama @vogueitalia shot by @mertalas & @macpiggott

A post shared by Kendall (@kendalljenner) on

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

call me... i’m waiting ahh @vogueitalia teaser videos by @mertalas @macpiggott 🌹 @gb65

A post shared by Kendall (@kendalljenner) on

Фото: Сенида ги покажа облините во костим за капење

Лето е, сите се разголуваат па и Сенида постави фотографии во костим за капење на својот „Инстаграм“ профил.

Таа преферира едноставни костими за капење и не е толку нападна во покажувањето на нејзиното тело.  

Видео: Куче скокна во река за да го спаси своето другарче

Кога ќе се земе во предвид дека водата не е длабока и дека чамецот е блиску до брегот, ова видео и не е толку драматично.

Но кога ќе го видете уплашеното мало кученце како цимоли, сигурно ќе ви падне жал за него. Такво чувство имаше и големото куче и затоа направи ваков храбар потег.

„RIMAC“ на турнеја низ америка

„RIMAC“ и неговите електрични болиди, веќе некое време се низ Америка, каде учествуваат  на бројни автомобилски случувања.

Љубителите на автомобили низ Америка ќе можат да ги видат и да се восхитуваат на новите модели од компанијата „RIMAC“.

притисни ентер