Љубовницата на најбогатиот човек на светот на шипка (ВИДЕО)

До пред неколку дена светот не знаеше дека постои Лорен Санчез , а сега стана мега популарна откако се дозна дека најбогатиот човек на светот , Џеф Безос јаостави сопругата поради неа.

Жената поради која Џеф Безос по 25 години брак ја остава сопругата Мекензи , навистина изгледа привлечно. Иако има 49 години и три деца , Лорен навистина знае да ужива во животот.

Една од снимките , кои се појавија на Јутјуб ја прикажува Лорен како танцува на шипка , па од таму е јасно зошто Безос се вљубил во неа.

МВР:Санкционирани 123 возачи во Прилеп, меѓу кои и 21 мотоциклист

Мобилната единица за безбедност во сообраќајот при МВР вчера во периодот од 17.00 часот до 23.00 часот спроведе зајакната акциска контрола за откривање и санкционирање на прекршоци сторени од учесници во соообраќајот на подрачјето на ОВР Прилеп.

Притоа, изречени се 123 санкции, меѓу кои за управување на моторно возило без положен испит 18, за нерегистрирани возила – 35, за возење под дејство на алкохол – 4, за управување на технички неисправно возило – 9.

При контролата санкционирани се и 21 мотоциклист, кај кои се констатирани низа прекршоци, меѓу кои 6 поради управување без положен испит, 3 поради тоа што не биле регистрирани.

Министерството за внатрешни работи ќе продолжи со зајакнати сообраќајни контроли и во наредните денови, со кои ќе бидат опфатени сите учесници во сообраќај во сите градови во државата, со цел зголемување на безбедноста во сообраќајот, се наведува во соопштението на МВР.

Албанските фудбалски клубови во бојкот,бараат од Рама исполнување на ветувањата

Албанските фудбалски клубови влегоа во втората недела од бојкотот и повторно ја повикаа владата да го исполни нивното барање за дополнителна финансиска поддршка.

Сите екипи се појавија на теренот, каде капитените се извинија за бојкотот и прочитаа изјава упатена до премиерот Еди Рама и потоа заминаа.

„Не бараме луксуз и богатство, туку само повеќе внимание од државата“, се вели во соопштението.

Клубовите побараа од Владата, меѓу другото, да ги исклучи играчите од плаќање данок на доход до 10 години, што е зголемување во споредба со сегашните две години.

Албанската министерка за финансии Анила Денај претходно оваа недела рече дека државата повеќе не може да им помага на клубовите во тешките економски времиња за земјата.

Претседателот на Фудбалскиот сојуз на Албанија, Арманд Дука, во петокот испрати отворено писмо до премиерот, во кое го потсетува на ветувањето што го даде пред 18 месеци дека ќе им помогне на клубовите.

Играчите објавија дека нема да играат додека не се исполнат ветувањата.

Сензација во Рим-Надал испадна во четвртфиналето

Диего Шварцман направи сензација на Мастерс турнирот во Рим и со 6: 2 и 7: 5 во четвртфиналето го нокаутира најголемиот сонародник во историјата на тенисот, Рафаел Надал.

Ова му беше трет натпревар за Надал по шестмесечната пауза, но сепак е сензација бидејќи Надал досега играл 10 пати со Шварцман, и ова му е прв пораз. Покрај тоа, Надал започна фуриозно на теренот и на првиот натпревар на турнирот го победи полуфиналистот на УС Опен, Пабло Карена Бусту, со 6: 1, 6: 1, а потоа го победи српскиот тенисер Душан Лајовиќ со 6: 1, 6: 3.

Во полуфиналето, Аргентинецот оди кај Денис Шаповалов, кој го победи Григор Димитров во три сета.

Во второто полуфинале ќе играат Новак Ѓоковиќ и Каспер Руд.

притисни ентер