За неа времето како да застанало: Актерката изгледа два пати помлада, а во ова е тајната (фото)

Актерката Алиша Силверстон после подолго време се појави на црвениот тепих, а многумина воодушеви со својот младолик и блескав изглед.
Гламурозниот холивудски начин на живот го заменила со борбата за зачувување на околината, и уживањето со својот сопруг и шестгодишниот син Бир Блу.

Одамна не се појави во јавност, се до неодамна одржаната премиера на документарниот филм „Jane”.

Foto: Guliver / Photo Cover

Алиша се појави во едноставна модна комбинација сочинета од црни тесни панталони и долг блејзер, а сите ги засени со својот одличен изглед.


 

Saturday night bitches #AliciaSilverstone

A post shared by Moss (@moss.ropayaccesorios) on


Во 41 година од животот, актерката и понатаму изгледа како девојка.

Таа призна дека својот младолик изглед го должи на веганската исхрана и редовната физичка активност.

Тинејџер го изгубил видот на двете очи откако бил погоден со пејнтбол пиштол

Тинејџер го изгубил видот на двете очи откако бил погоден со пејнтбол пиштол

18 годишниот Дилион Конери останал слеп на двете очи откако бил на една забава во ноќен клуб кој како дел од забавата користел и пејнтбол пиштоли.

Клубот ветувал “луда забава“ до раните утриснки часови. Тие дури и напишале предупредување во кое се виели не го носете вашиот омилен фустан или кошула бидејќи ќе бидете обоени во разно бои од глава до петици. Во клубот можело да се купат и заштитни очила и заштитна облека.

Шпанската полиција го истражува случајот.

Погледнете како изгледаат забавите:

Момчето се лади во дневната, но девојката не е баш среќна поради тоа

Човекот си  нашол “идеално“ решение за летото.

Поради топлотниот бран во Британија многу луѓе мораат да се снаоѓаат како знаат и умеат. Овој човек отишол чекор пред сите. Си го наполнил базенот во дневната соба и си ја игра својата омилена игра.

Кога неговата девојка се вратила од работа, останала зачудена.

Погледнете:

Затворен автопат во Британија за да можат патки да поминат

Автопатот бил затворен еден час за да можат патките сигурно да го поминат автопатот.

Возачите на автопатот М25 морале да чекаат еден час за да продолжат со своето патување бидејќи автопатот бил затворен од страна на полицијата за да можат 30 патки да го поминат автопатот сигурно.

притисни ентер