Мистерија за научниците„Планината на работ на светот“

Планината Рорајма се наоѓа во Јужна Америка на границата меѓу Венецуела, Бразил и Гвајана.
Оваа мистериозна планина ја нарекуваат и „острово што лебди“, поради тоа што навистина делува како планина која лебди на работ на светот.
Врвот на планината е стар, според научниците околу две милијарди години.Тој е толку единствен што научниците се уште се обидуваат да го разберат неговиот екосистем.Го споредуваат со Монт Ееверст кој е стар околу 60 милиони години . Инаку оваа древна планина на сите четири страни има стрмни карпи високи околу 400 метри, поради што изгледа како огромна полица од прастар камен.

Тинејџер го изгубил видот на двете очи откако бил погоден со пејнтбол пиштол

Тинејџер го изгубил видот на двете очи откако бил погоден со пејнтбол пиштол

18 годишниот Дилион Конери останал слеп на двете очи откако бил на една забава во ноќен клуб кој како дел од забавата користел и пејнтбол пиштоли.

Клубот ветувал “луда забава“ до раните утриснки часови. Тие дури и напишале предупредување во кое се виели не го носете вашиот омилен фустан или кошула бидејќи ќе бидете обоени во разно бои од глава до петици. Во клубот можело да се купат и заштитни очила и заштитна облека.

Шпанската полиција го истражува случајот.

Погледнете како изгледаат забавите:

Момчето се лади во дневната, но девојката не е баш среќна поради тоа

Човекот си  нашол “идеално“ решение за летото.

Поради топлотниот бран во Британија многу луѓе мораат да се снаоѓаат како знаат и умеат. Овој човек отишол чекор пред сите. Си го наполнил базенот во дневната соба и си ја игра својата омилена игра.

Кога неговата девојка се вратила од работа, останала зачудена.

Погледнете:

Затворен автопат во Британија за да можат патки да поминат

Автопатот бил затворен еден час за да можат патките сигурно да го поминат автопатот.

Возачите на автопатот М25 морале да чекаат еден час за да продолжат со своето патување бидејќи автопатот бил затворен од страна на полицијата за да можат 30 патки да го поминат автопатот сигурно.

притисни ентер