Американец освоил три премии на лото за четири години

Жител на округот Кабарус во американската сојузна држава Северна Каролина навистина има среќа со парите, бидејќи трипати во рок од четири години освоил премија на лотарија а сите трипати добитното ливче го купил во иста продавница.

Тери Сплан освоил 100.000 долари на извлекувањето на 6-ти септември, на американскиот празник Денот на трудот.

„Неверојатно. Навистина е забавно да добиваш“, рекол Сплан.

Среќата првпат го послужила во април 2017 година, кога купил тикет за „Millionaire Bucks“ лотаријата во локалната продавница „Sam’s Mini Stop“ во Конкорд и тогаш за првпат освоил милион долари.

Две години подоцна, во март 2019, со ливче од лотаријата „150 Million Cash Explosion“, купено во истата продавница го освоил својот втор милион долари.

Во понеделникот, 6-ти септември, со неговото лото ливче купено за 20 долари, повторно во истата продавница, освоил 100.000 долари. По одземените сојузни и државни даноци дома се вратил со 70.756 долари, пишува Индекс.хр.

Хрватска: 15 починати 837 нови случаи на ковид -19

Во изминатото деноноќие во Хрватска се регистрирани нови 837 слачиа на зараза со Ковид-19, соопшти Националниот штаб за цивилна заштита. 

Од последици предизвикани од коронавирусот во последите 24 часа починале 15 лиц граѓани се водат како активни на корона.

На болничко лекување се 692 пациенти, од нив 99 се вклучени на респиратор.

Фото: Карлеуша во латекс со фатомка на лицето

Ново провокативно издание на српската пејачка Јелена Карлеуша.

Популарната и атрактивна пејачка повторно со фотографии предизвика лавина од коментари на социјалните мрежи.

Русокосата пејачка на фотките позира во скапоцени парчиња од брендот „Долче Габан“ . Парчиња кои според податоците од интернет вредат скоро 400 евра. Долната облека Карлеуша ја надополнила со латекс панталони и ракавици.

За фановите најитересни биле фантомката и бујните гради на пејачката.

Фото: Анонимни убавици со истакнати облини

Убави девојки секојдневно предизвикуваат воздишки на социјалните мрежи.

Овие девојки знаат како да го привлечат вниманието на фановите на социјалните мрежи.

Девојките вообичаено на социјалните мрежи објавуваат фотографии на кои гордо ги истакнуваат своите бујни облини, посебно задниците.

притисни ентер