81 нови случаи на коронавирус во Србија, четири жртви

Според последните податоци, во Србија се забележани 81 нови случаи на коронавирус, соопштено е на прес-конференција во 15 часот.

Во таа земја сега се вкупно регистрирани 384 случаи. Најмногу заразени има во Белград- 158 а од последиците на коронавирусот досега починале четири лица.

притисни ентер