„Замокот на развратот“ на браќата Иван и Алан: Топлес, секс на отворено, но и тужби за силување

Дали сте слушнале за познатата палата на Сер Иван Вилциг во американскиот град Хемптонс? Тоа е место познато по жените во топлес, сексот на отворено и развратот, а сопственикот е горд на угледот на својот познат комплекс.

„Планот за недела попладне е сончање топлес. Ако тоа не е ваша работа, Иван би ви рекол: „Тоа е забава која вклучува топлес пливање. Дојдете друг пат.“ Се разбира, братот на Иван, Алан Вилциг, изјави за The Post.

Станува збор за импресивната вила на Сер Иван, која се простира на 15 илјади квадратни метри, а е изградена во стил на средновековен замок. Вилата има лоша репутација како место за диви ноќни забави, а оние што ја посетиле тврдат дека „колку подолго престојувате, толку луѓето здивуваат“. Поранешните гости сè уште раскажуваат разни случки и несреќи од луксузната куќа, а се споменува голо пливање, секс во џакузи и мистериозна зандана во куќата.

Сопственикот Иван е музичар кој понекогаш настапува на забави, а познат е по тоа што се шета во проѕирна наметка и танга. Но, неговиот брат Алан тврди дека развратните доцни забави се минато, сега се посветени на попладневни скари.

„Тоа заврши околу 2017 година. Сега е недела попладне за скара, пред луѓето да се вратат во градот“, изјави братот Алан за NY Post.

Сепак, новата тужба повторно ги разбуди старите приказни. Кејт Вајтман поднесе тужба во март оваа година во која тврди дека во 2012 година, на забава во замокот на Иван, била „сексуално нападната, малтретирана, силувана, штипкана, пипкана, тепана и галена од обвинетите Алон и Орен Александар“, идентични близнаци кои биле чести гости на забавите во замокот.

Еден од браќата, Орен, е важна личност во Официјалната компанија за недвижности, додека Алон е извршен директор во приватна компанија за обезбедување. Сопственикот на замокот, Иван, исто така е именуван во тужбата, каде што е обвинет за наводна небрежност, но на ниту еден начин не е вмешан во наводите за напад и силување.

Вајтмен исто така тврди дека браќата ја однеле против нејзина волја во замокот и ја нападнале во спалната соба која ја делат близнаците.

„Оваа тужба беше објавена откако Александар избраа да не попуштат и да платат десетици милиони долари. Уверени сме дека ова прашање ќе биде решено во нивна полза со оглед на обемниот број моќни докази, кои вклучуваат телефонски записи, СМС пораки, е-пошта и други документи чија содржина јасно ги разоткрива овие тврдења“, изјави адвокатот на обвинетите, Џим Фераро, за The Post.

Братот на сопственикот на „палатата за задоволства“ објаснува точно за каква куќа станува збор.

„Идејата е овие забави да се чувствуваат секси, гламурозно, забавно и малку ризично. Ако бевте таму со сопругата или девојката во сабота навечер, можеби ќе најдевте место за дружење. Паровите овде се чувствуваат како да се во Рајската градина“, опишал Алан, кој ја изградил куќата заедно со својот брат, но во 2004 година го продал својот дел на својот 58-годишен брат Иван.

Но, извор кој зборувал за NY Post тврди дека вистината е малку поинаква.

„Како маж, би морал да се појавам со девојка. Ќе стигнете до таа куќа, сите треба да се соблечете и да носите саронг како што носи Иван. Потоа влегувате во базенот, тој ви вели дека е време да се придружите , треба да се соблечете и да ги ставите своите работи во шкафчињата.“

И додека Иван не сака да ги коментира ваквите наводи за американските медиуми, Алан смета дека многу од тоа е претерано.

„Луѓето ќе го сензационализираат сето тоа. Ќе стигнете таму, ќе видите две девојки како се сончаат топлес и, ако некој сака да биде идиот, ќе рече дека треба да трча гол. Еднаш прочитав дека Иван имал шкафчиња и дека секој гостин морал да ја стави облеката во шкафче или да облече таква наметка. Тоа би ја уништило атмосферата“, објаснува братот на сопственикот.

Извор, исто така, изјави за NY Post дека Иван поседува „зандана до неговата гаража, како и кревет со лисици“.

„Изгледа како зандана на bdsm“, рекол изворот.

Иван во интервју во 2011 година изјавил дека занданата е „инспирирана од Калигула и Маркиз де Сад и украсена со златни листови, гранит и мермер“. Просторот, вели тој, има три намени: „Тоа е зандана што би го направила замокот вистински замок. Тоа е и соблекувална и кабина за базен.

„Имаме строго правило дека никој никогаш не се смее да има секс во таа соба. Мојот брат еднаш ми кажа дека последното нешто што сакал да го слушне е да има секс во зандана“, рекол Алан.

Еден од учесниците на забавите се присетил на 2012 година, кога луѓето на таа забава „дефинитивно се обидуваа да се искрадат низ куќата за да ја најдат познатата „секс соба“, но обезбедувањето беше наоколу и се погрижи да не влезете во одредени соби“.

Овој контроверзен замок е изграден за забави, со дискотека со големо огледало, осум спални соби, соба за игри и звучен систем каков што ќе најдете во подобрите ноќни клубови. Во надворешниот двор има статуа која, според Иван, е „полу гола жена и половина змеј“.

Редовен од старите денови се сеќава дека „замокот бил место за секс“.

„Сите го знаеја тоа. Браќата се многу отворени за нивниот начин на живот. Сум бил таму многу пати. Никогаш не сум имал секс и никој никогаш не ме принудил на тоа. Браќата се многу добри момци. Иван има одличен вкус. Беше тоа место на отворено што се залага за слободна љубов и позитивни вибрации“, вели изворот, кој замокот го споредува со замок на Дизни.

Инаку, браќата Вилциг се збогатиле благодарение на нивниот татко Сиги. Тој го преживеал холокаустот, дошол во Америка без пари и заработил милиони во нафта и банкарство. По неговата смрт во 2003 година, Алан ја продаде семејната банка во Њу Џерси за 765 милиони долари.

Додека го граделе својот популарен замок, браќата Иван и Алан работеле во банка, а откако го завршиле во 1997 година, неговата репутација ги „запрепастила сите во банката“ и тие биле исфрлени од канцеларијата.

Наскоро тие се препуштиле на нивните контроверзни, популарни забави, а денес Иван е „несреќен и нервозен поради тужбата во која се тврди дека неговиот познат замок е сцена на силување“, тврди инсајдерот, додавајќи: „Нема сомневање дека Иван бил вклучен во нешто од тоа."

Разбеснет кит скока врз бротче и ги катапултира рибарите - исплашен тинејџер снимал (ВИДЕО)

Застрашувачката снимка е снимена на брегот на Њу Хемпшир, кога рибарски брод бил на удар на разбеснет грбав кит.

Двајца рибари се катапултирале во морето откако монструозното животно „скокнало“ на пловилото! Сцената ја забележале млади луѓе на брод, а еден од нив имал камера.

Бродот плутал некое време, а потоа почнал да тоне. Сепак, бил извлечен на брегот со акција на другите рибари.

Според извештаите, за време на инцидентот немало повредени, пишува Дејли Мејл.

Корисниците на социјалните мрежи беа шокирани од глетката, особено затоа што грбавите китови - за разлика од орките, ретко напаѓаат бродови.

„Ова е неверојатно и не е случајно“, напишало едно лице, додека друго додаде: „Целосно луда сцена“.

Експертите за морски животни веруваат дека китот е стар две години и претходно бил забележан околу границата на Мејн и Њу Хемпшир.

Останува нејасно што го поттикнало да го нападне рибарскиот брод.

Мистеризона смрт: Излегла на вечера со пријателите, се разболела и починала по два дена

Сицилијанка ненадејно починала за време на викендоv, откако излегла на вечера со пријателите.

Официјалните лица наредија обдукција за да се утврдат причините за смртта, објави РАИ.

Џулијана Фарачи (40) од областа Месина на Сицилија, во петокот вечерта излегла со пријателите на вечера. Првите симптоми на болеста се појавиле во саботата попладне.

Џулијана се пожалила на треска и повраќање, а бидејќи состојбата ѝ се влошила во неделата, повикала итна помош и лекарите направиле електрокардиограм. Следното утро била пронајдена без знаци на живот.

Џулијана починала во сон, а нејзиното тело е пренесено на обдукција.

Заменик-обвинителот Андреа Аполонио отвори истрага за случајот, а сестрата на Џулијана, придружувана од адвокатот Салваторе Манкузо, отиде во полициска станица да поднесе пријава и да побара обдукција за да се разјаснат причините за смртта.

Според адвокатот, Џулијана за време на вечерата со пријателите не јадела суши или сирова риба, со што ги демантираше натписите кои кружеа во некои медиуми.

„Тоа што некои весници го пишуваат не е точно, самоволно претпоставувајќи ја можната причина за труење со храна и смртта како последица. Ги чекаме резултатите од обдукцијата за да добиеме медицинско-правни појаснувања за причините за оваа трагична и прерана смрт“, вели адвокатот.

Според него, ниту една од нејзините пријатели со кои вечерала не се разболела.

Меѓу жителите на Санта Агата ди Милитело, каде што живеела Џулијана, владее шок и тага. Никому не му е јасно како дошло до оваа мистериозна смрт, додека истрагата продолжува.

Хали Бери позира топлес со мачки: Засекогаш останува Жена-мачка (ФОТО)

Актерката Хали Бери (57) е активна на својот Инстаграм профил.

Овој пат со објава покажа колку е горда на себе и улогата која ја одигра во филмот Catwoman од 2004 година.

„Денес се навршуваат 20 години откако ја имав честа да му дадам живот на овој легендарен лик. Секогаш ќе ја чувам во моето срце и засекогаш ќе бидам Patience Phillips, или Catwoman “, напишала Хали заедно со фотографиите на кои позира во гаќички со маска на лицето. Градите ги покрила со своите миленици, мачките кои неодамна ги посвоила.

„Ова е најжешката жена досега“, „Безвременска убавица“, „Најдоброто од најдобрите“, „Подготвени сме за продолжение“, беа само дел од коментарите на нејзините фанови.

Пред неколку недели објави дека мачките со кои сега позира се викаат Бутс и Коко и дека ги пронашла заедно со уште две мачиња и нивната мајка во својата градина. "Ја стерилизирав нивната мајка и ја пуштив назад во мојата градина и сега е наша! Ги посвоив другите две бебиња што ги најдовме, а овие две малечки сега се нашите нови љубови! Секогаш имаме полна куќа", напишала Хали.

притисни ентер