Видео: Ноле и Рафа го можете ли ова?

Момчиња од Шпанија го воодушевија светот со својот соседски тенис.

Иако светскиот тенис е суспендиран поради пандемијата од коронавирусот, љубителите на белиот спорт не мируваат.

На официјалниот профил на Твитер на АТП  објавено е интересно видео од Шпанија, на кое може да се видат две момчиња соседни како играат тенис и тоа преку своите балкони

Тие се во изолација но дефинитино покажуваат дека не можат без тенис.

Навивачите на двајцата најдобри светски тенисери Новак Ѓоковиќ и Рафа Надал на социјалните мрежи предложија и тие да се обидат да го сторат истото.

притисни ентер