„Кризата“ на хирургија се префрли и на другите болнички центри, медицинскиот кадар си заминува

Поради колапсот на операционите сали на Клинички од кои дел во меѓувреме работат со надворешни компресори, огромен дел од товарот премина во Осми септември и Градската болница.. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер