Бугарија со нота ќе бара сите бугарски граѓани да можат слободно да дојдат на гробот на Делчев

Официјална Софија со нота ќе бара од Македонија да обезбеди пристап на Бугарите кои ќе патуваат во земјава на 4 февруари за да се поклонат пред гробот на македонскиот револуционер Гоце Делчев. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер