Стопанската комора алармира дека следуваат отпуштања на работници доколку не интервена владата

Од 30 до 50 отсто од работниците во земјава ќе останат без работа доколку државата во најскоро време не излезе со конкретни мерки за помош на компаниите во време на криза. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер