Се повеќе документи можат да се извадат по електронски пат

Од јануари догодина граѓаните ќе можат да аплицираат со неколку клика од дома за пасоши и лични карти, како и за државјанство кое ќе можат да го добијат на домашна адреса. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер