Вишокот на тутун ќе биде откупен во законски откупен рок

Вишокот тутунот ќе се откупува во текот на зимскиот период , а по низата проблеми при откупот на годинешната реколта проценките се дека целото производство ќе се откупи по просечна цена од 180 денари, за 40 помалку од лани. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер