Маричиќ: Целта е да имаме попис што ќе даде валидни статистички податоци

Министерот за правда Бојан Маричиќ во интервју за Канал 5 вели дека подготовката на пописот се одвива врз основа на научените лекции од пописот во 2011. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер