Од Нова година сите инспектори од скопските општини под капата на град Скопје

Скопските општини заеднички ќе се борат против загадувањето и отпадот низ градот, откако денес беше потпишан меморандум помеѓу градоначалниците, со кој се бришат меѓуопштинските граници и административните пречки. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер