Османи: Ќе се допрецизираат одредени прашања од Договорот со Бугарија

Работни групи од министерствта за надворешни на Македонија и Бугарија на дневна основа работат на надминување на сите спорни прашања - вели министерот Бујар Османи. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер