Бесими: Економската состојба е сериозна, ноп финансиите се стабилни, има решенија

Состојбата во економијата е сериозна, но државната каса е стабилна и може да се најде начин да се ублажат негативните ефекти од Корона кризата, уверува министерот за финансии Фатмир Бисими. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер