Утре се навршуват 19 години од погибијата на десетте прилепчани- бранители кај Карпалак

Утре се навршуваат 19 години од загинувањето на десетте прилепски бранители кај месноста викана Карпалак на автопатот Тетово –Скопје во две илјади и првата година. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер