Податоците на ДИК се нецелосни и непрецизни, се уште нема конечни резултати

Според проекцијата на ДИК објавена рано утрината, коалицијата на СДСМ можеме освоила два мандата повеќе од ВМРО-ДПМНЕ. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер