Земен брис од сите 60-тина македонски државјани кои ,,завршија“ во карантин

На шеесетината патници кои вчера од Авганистан допатуваа во земјава утринава им бил направен тест за коронавирус. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер