Дука: Наглото олабавување на рестриктивните мерки ги „опушти“ жителите на Дебар

Дебар до пред еден месец беше пример за успех и без ниту еден заболен пациент и без активни случаи беше 48 дена Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер