Преговорите за датум за избори се уште без напредок

И по интезивните меѓупартиски разговори во обид да се најде компромисно решение за датум за избори СДСМ и ВМРО ДПМНЕ остануваат на своите „црвени линии“. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер