Филипче Заболената пациентка е добра, идентификувани сите 9 патници од комбето!

50 годишната пациентка заболена од коронавирус е добра, изјави вечерва на прес конференција министерот за здравство Венко Филипче. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер