Ќе се имплементираат ли препораките на Венецијанската комисија за Законот за јазици?

Препораките на Венецијанската комисија ќе се имплементираат, велат од Владата . Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер