ЕПП синоќа на собирот во Загреб донесе резолуција за југоисточна Европа

Европската народна партија (ЕПП) синоќа на собирот во Загреб донесе резолуција за зајакнување на европската перспектива на југоисточна Европа. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер