Туск пред ЕП: Европските лидери направија голема грешка за Македонија и Албанија

Претседателот на Советот на ЕУ Туск денеска пред пратениците во Европскиот парламент повтори дека европските лидери минатата недела направија голема грешка што не донесоа одлука за почеток на пристапните преговори со Македонија и Албанијa. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер