Жителите на Волково се жалат на дивата депонија во населбата

Мирис на изгорено и отпад кој се уште на моменти жари и тлее на отворено – ваква е сликата во оваа мала депонија во скопско Волково, два дена по избивањето на силен пожар. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер