Мицкоски: Вчерашниот ден беше театар за да се спасат луѓе од врхушката од власта

Одбројани се деновите на власта и да не влегуваат во непромислени постапки. Случајот „Рекет“ покажа дека со Република Македонија управува криминален ганг, изјави лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на прес конференција. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер