ВМРО- ДПМНЕ ќе ја разгледа понудата, инсистираат на договор за предвремени избори

Партиските тела на опозициската ВМРО ДПМНЕ ќе ја разгледуваат понудата на премиерот Зоран Заев за лидерска средба в петок пред да му одговорат на „фрлената ракавица“. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер