Почна теренскиот пробен попис во 13 општини

Почна пробниот попис во 13 општини. Утрово од 9 часот една од екипите на државниот завод за статистики ја затекнавме во општина Кисела Вода во семејната куќа на Алексовски каде го започнаа пробниот попис. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер