Меѓу тие кои се решиле на овој чекор се Ана Сидорова која се занимава со карлинг, брзата лизгачка Татјана Бородулина, уметничката лизгачка Екатерина Боброва, скијачката во слободен стил Екатерина Столјарова и голманката на женската хокеарска репрезентација Ана Пругова.

Еве како позираа тие пред почетокот на Игрите.

Датум на објава: четврток, 06 февруари 2014 во 12:03
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар