Одлична е атмосферата и на годинешниот Пивофест во вестите на канал 5 од 15 часот ја пренесува Зоран Момороски.
Што им се нуди на гостите на Пивофест во Прилеп овие денови, освен се разбира пиво и добра храна


Повеќе за ова од линковското јавување од Прилеп на  Зоран Момироски. Во видеото погледнете го целиот извештај.


Датум на објава: сабота, 15 јули 2017 во 16:03
Зоран Момировски
Обновено во: 16:57

коментари

остави коментар