Последни вести

Најважни вести

Состојба на патишта

ПРЕКИН НА СООБРАЌАЈ ПОРАДИ МИНИРАЊЕ: Поради минирање, односно изведување на градежни активности з...

Се замрзнуваат цените на оризот и јајцата, кај шеќерот и брашното засега без интервенции

Ќе се чека трговците сами да ги поевтинат овие производи, додека цените во месната индустрија се ...

Ахмети запеа пред митингот во Чаир

По минатонеделната онлајн кампањата на ДУИ  „Да, тој доаѓа“ првиот вицепремиер А...

Грковска ги опоменала Груби, Османи и Нуредини за службените возила

Грковска ги опоменала Груби, Османи и Нуредини за службените возила

Вицепремиерката за борба против корупцијата Славица Грковска изрекла опомени за вицепремиерот и министер за политички систем Артан Груби, но и за шефот на дипломатијата Бујар Османи и пранешниот министр за животна средина Насер Н...

Блинкен остро го искритикува Си Џинпин поради „дипломатско прикритие“ на Путин

Блинкен остро го искритикува Си Џинпин поради „дипломатско прикритие“ на Путин

За време на брифингот во Стејт департментот синоќа Блинкен укажа дека САД очекуваат во текот на неговата тридневната посета на Москва Си Џинпин да ги повтори повиците на Кина за прекин на огнот меѓу Русија и Украина.  -Фу...

УНЕСКО во Париз ја чествува 100-годишнината од раѓањето на Ацо Шопов

УНЕСКО во Париз ја чествува 100-годишнината од раѓањето на Ацо Шопов

Одбележувањето на јубилејот е дел од Календарот на важни меѓународни јубилеи поддржани од УНЕСКО, а почетокот на настанот е закажан за 9:35 часот и ќе може да се следи на следниов линк. Во рамките на програмата, со која се про...

Облачно со повремени врнежи од дожд, попладне пообилни

Облачно со повремени врнежи од дожд, попладне пообилни

Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 2 до 7, а максималната ќе достигне од 12 до 18 степени. Во Скопје ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд, кои ќе бидат пооби...

Потресна исповед на водителката на квизот „Слагалица“ (фото)

Потресна исповед на водителката на квизот „Слагалица“ (фото)

За нејзиниот живот со години ништо не беше познато освен тоа дека е мајка. Сепак, во едно од ретките интервјуа, Милица ја отвори душата и проговори за својата голема битка за здравјето што тивко ја водела. Пред пораѓајот со св...

Бен Афлек (50) беше главна тема на таблоидите по доделувањето на Греми наградите 2023

Бен Афлек (50) беше главна тема на таблоидите по доделувањето на Греми наградите 2023

Пред еден месец снимката од несреќниот Афлек на доделувањето на Греми наградите го обиколи светот, а медиумите шпекулираа дека тој се скарал со неговата сопруга Џенифер  Лопез, која наводно го критикувала. Но, еве ја неговат...

Српската актерка Слобода Миќаловиќ отсекогаш важела за една од најубавите српски актерки

Српската актерка Слобода Миќаловиќ отсекогаш важела за една од најубавите српски актерки

Српската актерка Слобода Миќаловиќ отсекогаш важела за една од најубавите српски актерки, иако таа никогаш не играла на картата убавина, туку на талентот што го негувала уште од најраното детство, додека живеела во родниот Лесков...

ОН: Разорните климатски промени доаѓаат побргу од очекуваното

ОН: Разорните климатски промени доаѓаат побргу од очекуваното

Температурите забележани во последните години предизвикаа бројни разорни бури и поплави, топлотни бранови што ги уништуваат земјоделските култури и катастрофални суши во различни делови на светот. Но, на следните генерации нај...

Останете информирани Следете не на социjалните медиуми Facebook Twitter Instagram Youtube