Кит долг осум метри угина во реката Темза во Лондон (ВИДЕО)

Британските медиуми пред три дена известија дека во реката Темза бил виден грбав кит и го нарекоа ,,Хеси”, но вчера телото на китот е извлечено откако угинал , најверојатно од судар со брод.

Грбавиот кит, кој беше пронајден мртов во Темза во источниот дел од Лондон, најверојатно го удрил брод, соопштија денес научниците кои ја спровеле обдукцијата.

Станува збор за женка долга осум метри која била забележана во понеделникот како плива низ Темза за денеска да биде најдено нејзиното безживотно тело во плитките води под главниот мост во Гринхит, Кент.

Научниците од Зоолошкото лондонско друштво за истражување китови (CSIP), кои спроведоа темелна обдукција, рекоа дека пронашле голема рана на долната страна на главата. „Тимот смета дека повредата здобиена од судар со брод се смета за примарна причина за смрт “, рече Роб Девил, менаџер на проекти ЦСИП.

„Најверојатно, китот беше удрен пред да вплови во Темза и кога бил забележан како плива во реката, тој веќе имал повреди“, додаде Девил.

Фото: Лепа Брена во бикини

Балканската музичка ѕвезда Лепа Брена со семејството веќе неколку недели летува во монденското Монако.

Брена на своите фанови на социјалните мрежи редовно ги информира за своите активности во монденското летувалишти. Една фотка посебно ги воодушеви нејзините машки фанови.

Атрактивната пејачка која наското ќе наполни 60 години покажа дека за неа годините се само обична бројка.

Брена ги воодушеви фановите со фотографијата на кмоја позира на јахта во црно костим за капење кој го истакна нејзиното негувано и бујно деколте.

На плажа во Италија се породи жена која не знаела дека е бремена?!

45- годишна Австралијка која со семејстбото летувала во Италија се породила на плажа, а не знаела дека е бремена, пренесува „ Hafington Post".

Жената се породила на 1 август но веста е објавена денеска откако мајката и бебето здрави ја напуштиле болницата.

Машкото бебе е седмо дете на брачната двојка од Австралија која со години летува во местото Католици во близина на Римини, на италијанскиот брег на Јадранското море.

Мајката не знаела дека е бремена, почувствувала слабост и дури кога започнало породувањето сфатила што се случува.

Според медиумите, таа се породила на плажа а во необичното породување голем удел имала бабица која случајно се нашла меѓу посетителите на плажата.

Брачната двојка откако мајката и бебето зџдрави си заминале од болница на детето одлучиле да му го дадат името Паоло, по момчето дежурен спасител на плажата кое исто така многу и помогнало на мајката при необичниот настан.

Фото: Гола трудница, УФЦ убавица без ниту едно парче облека на себе

Една од најпозмнатите девојки во рингот,УФЦ убавицата Аријани Селестеје одлучила да позира гола и да го покаже својот труднички стомак. 

Фотката атрактивната спортистка веднаш ја споделила и на својот Инстаграм профил.

Популарната УФЦ убавица и манекенка со голата фотографија предизвика воодушевување кај своите фанови.

Инаку 34 годишната Аријани и нејзиното момче Тејлор Кинг на крајот на септември треба да станат родители.

Аријани и Тејлор посакуваат син.

Под фотката објавена на Инстаграм каде Аријани има 3,3 милиони следбеници, провокативната борачка напиша:

„Среќна сум што можам да најавам дека есенва го очекуваме малиот Крал“.

притисни ентер