,,Фацата” од ,,Сексот и градот“ ќе стане татко на 64 години (ФОТО)

Крис Норт , ѕвездата од серијата ,,Сексот и градот“, ќе добие дете на 64 години .

,,Фацата” од култната серија ја објави веста на Инстаграм , а веднаш по објавата доби 22 000 лајкови.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Orion is getting a brother- I better get my ass in shape.

A post shared by Chris Noth (@chrisnothofficial) on

"Орион ќе добие брат. Подобро да се средам", напиша ,,Фацaта” под  фотографијата на неговата сопруга Тара со заоблен стомак.

На среќната вест на Крис му честиташе и од неговата телевизиска партнерка Сара Џесика Паркер.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A great book needs a good cigar.

A post shared by Chris Noth (@chrisnothofficial) on

„О боже! Јас сум многу среќна за тебе“, напиша Џесика.

притисни ентер