Добрила Стефановска за Канал 5 ја објаснува причината за претепувањето

Полицијата се уште работи на случајот кога таксист натепа жена среде Скопје. Токму таа за Канал 5 кажа дека била натепана од таксистот за банална причина, односно тој немал да и врати кусур.

Ме навредуваше и ме нападна зошто не сакаше да ми раситни пари за такси услугата – вака триесет годишната Добрила Стефановска за Канал 5 ја објаснува причината за инцидентот кој се случил завчера со таксистот, а видеото предизвика жестоки реакции на социјалните мрежи. Вели дека била нервозна по навредите на таксистот па затоа сакала да му ги искрши брисачите по штој силно ја турнал на земја.

Иако вели дека во краткото време додека траел инцидентот никој не се обидел да и помогне, потоа некој од мунувачите повикал брза помош. Била пренесена на клиника со повреди на рацете и грбот. Вели дека нема да молчи и ќе бара одговорност за напаѓачот.

Веднаш по инцидентот, полицијата соопшти дека се утврдува прекршочна, но доколку се утврдат елементи не исклучуваат и кривична одговорност за напаѓачот. Случајот се уште е отворен и се постапува по него, рекоа денеска од МВР.

Од Град Скопје велат дека се работи за лиценциран таксист кој не возел за такси копманија туку работел самостојно. Ќе ја почекаат разврската од полиција, но не ја исклучуваат можноста за одзменање на лиценцата.

Од канцеларијата на Народниот правобранител велат дека со внимание го следат случајот и доколку има потреба ќе интервенираат кај надлежните институции.

Фото: Адријана Лима позира гола под месечевата светлина

Бразилската манекенка Адријана Лима објави нова фотографија на Инстаграм на која позира целосно гола.

Славната манекенка го покажа своето совршено тело позирајќи гола на месечевата светлина.

-Кога ќе се сретнат двете Месечини, напиша Адријана во описот на објавата.

Иако манекенката минатиот месец наполни 40 години, се уште изгледа феноменално и не покажува знаци на стареење.

Фото: Ѓоковиќ со белгиските гимнастичарки стана хит на интернет

Новак Ѓоковиќ повторно воодушеви бројни фанови на спортот ширум светот, неговиот ведар дух и дружељубивост секогаш се препознаваат.

Овој пат тој влегол на тренинг од олимписки гимнастичарки и им се придружил.

На интернет стана хит фотографијата која на својот Инстаграм профил ја објави белгиската олимписка гимнастичарка Нина Дерваел.

На фотографијата Нина вежба пред натпреварот а во изведувањето на шпага и се придружил и Новак Ѓокович и уште некои белгиски натпреварувачки.

„Кога Новак Ѓоковиќ ќе те замоли за фотографија, едноставно не можеш да одбиеш“, напиша Нина во описот на фотографијата.

Насмевнатиот Ѓоковиќ со шпагата ги освои срцата на фановите на белгиската натпреварувачка, а објавата е преполна со позитивни реакции.

Видео: Американски пожарникари возат низ голем пожар

Шумските пожари и понатаму беснеат на западот од САД.

Се бележат рекордни теператури, многу граѓани морале да ги напуштат своите домови, а пожарникарите се борат против пожарите во екстремни услови.

Двајца пожарникари загинале во пад на авион. На северот од Невада, недалеку од границата со Калифорнија, дошло до масовна евакуација поради избивање на пожар предизвикан од гром. Еден пожар создал голем облак од чад и пепел кој во комбинација со временските услови создал сопствени молњи.

Во Орегон пожарот зафаќа површина од 311 километри квадратни.

Пожарникарите објавија снимка од возење во сред пожар. Погледнете ја:

притисни ентер