Свештеник кој бараше смртна казна за абортус, секојдневно ја силувал 13 годишната внука

Американскиот свештеник , кој јавно се залагал за воведување смртна казна за жените кои абортираат , е обвинет за сексуално злоставување на својата 13 годишна внука.

Пасторот Стивен Братон две години повеќе пати дневно го силувал девојчето , кое сега има 13 години, додека работел во баптистичката црква Грејс фемили во Хјустон , Тексас. Свештеникот бил уапсен во петокот.

Црквата го отпуштила свештеникот и соопштила дека тој е татко на седум деца , а силувањето на внуката им го признал мнатата недела на двајца други пастори. Тие веднаш се јавиле во полиција , по што бил исклучен од црквата.

Братон е  свештеник  јавно настапувал и бил заговорник за новиот закон за абортус во Тексас со кој се предвидувало жените да бидат осудени за убиство и да добијат смртна казна. Предлог законот бил блокиран , по што полицијата морала да го заштитува свештеникот од жените , кои биле навредени од неговите ставови.

Пред да им го признае злосторството на двајцата пастори ,свештеникот и кажал на својата сопруга дека редовно ја силува внуката , по што таа со седумте деца го оставила .

Квентин Тарантино ќе стане татко

Славниот режисер објави дека неговата жена Даниела е трудна.

Тарантино ја запознал својата одбраница 2009-та година за време на промоцијата на филмот „Inglorious Basterds“. Тие се венчале во 2017-та година.

Фото: Јелена крај базен во црно-бел костим за капење

Јелена позирала покрај базенот од вилата на Саша Поповиќ во опатија а многумина се воодушевија од фотографијата.

Јелена Карлеуша е моментално на гости кај директорот на „Гранд“ Саша Поповоќ во Опатија. Таа со фотографии по социјалните мрежи покажува колку ужива на хрватското приморје.

Таа е тамо со своите ќерки и сопругот а познато е дека таа и Саша се големи пријатели.

Јелена позираше крај базенот од вилата на Попович во црно- бел костим за капење.

Засташувачка глетка: 11.000 мртви птици

Мештаните во близина на Големото езеро во Монтана ги преплаши страшен призор, повеќе од 11.000 птици паднале мртви од небото.

Експертите тврдат дека скоро една третина од птиците во околина на Големото езеро, умреле или претрпеле озбилни повреди за време на невреме во кое дувало ветар со брзина од 112 километри на час.

притисни ентер