Северина во секси комбинација на промотивен концерт во Загреб (ФОТО)

Северина вчеравечер го промовираше новиот албум ,,Хало” во клубот ,,Опера” во Загреб.

Клубот , според хрватските медиуми бил преполн со фанови на Северина , како и нејзини колеги и лица од јавниот живот , кои дошле да и дадат поддршка на музичката ѕвезда.

Северина се појави на промоцијата со својот сопруг Игор Којиќ.

На сцената таа се појави во секси комбинација на жолт фустан и чизми , со кој се нагласи убавата фигура на Северина.

Фото: Сенида ги покажа облините во костим за капење

Лето е, сите се разголуваат па и Сенида постави фотографии во костим за капење на својот „Инстаграм“ профил.

Таа преферира едноставни костими за капење и не е толку нападна во покажувањето на нејзиното тело.  

Видео: Куче скокна во река за да го спаси своето другарче

Кога ќе се земе во предвид дека водата не е длабока и дека чамецот е блиску до брегот, ова видео и не е толку драматично.

Но кога ќе го видете уплашеното мало кученце како цимоли, сигурно ќе ви падне жал за него. Такво чувство имаше и големото куче и затоа направи ваков храбар потег.

„RIMAC“ на турнеја низ америка

„RIMAC“ и неговите електрични болиди, веќе некое време се низ Америка, каде учествуваат  на бројни автомобилски случувања.

Љубителите на автомобили низ Америка ќе можат да ги видат и да се восхитуваат на новите модели од компанијата „RIMAC“.

притисни ентер