Нов моден хит – наместо облека , се носат лепливи ливчиња (ФОТО)

Познатите светски старлети почнаа нов моден тренд , кој јавно и во најголем број го промовираа на фестивалчот Коачела.

На годинашниот фестивал , на кој традиционалнио се фотографираат светските убавици , не се носеше облека. Наместо тоа , девојките имаа налепени светкави ливчиња во различни бои , облици и комбинации.

Трендот за лепење на теклото со вакви траки го воведе дизајнерот од Мајами , Џоел Алварез , кој веќе десет години се пробива на модната сцена со оваа ,,облека” .

,,Во 2008 бев фотограф почетник , а една манекенкла ми предложи за последниот стајлинг да користам светлечка лента. Потоа оваа идеја ја унапредував, така што вежбав со манекенки што и претходно ги фотографирав. “  

Набргу почнал своите креации да им ги продава на танчерките во ниоќните клубови во Мајами , а потоа и во Франција, Норвешка и во Канада.

Се прослави кога Мис на Порторико се пофали со костим за капење направен од светлеките ленти на Алварез.

Меѓу неговите најпопуларни креации се костимите за капење од ливчиња , кои паѓаат веднаш кога се влегува во вода.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

I'm sure you guys have seen this video all over the web. I took this video Feb of 2017 and posted it up with no idea it would go viral. After 10million views on my Facebook and countless shares on Instagram this project introduced the gold tape edition of the blacktapeproject with former Miss Puerto Rico. This was shot in the beaches of Haiti for the JBFoundation charity event which inspired me to start my own charity for the children of mango hall in Jamaica. This 17sec video basically jump started my career and opened so many doors for me. Countless features, articles and interviews from news outlets around the world. . . Now over a year later I have perfected the gold tape and will be showing 10 one of kind peices at this year's @miamiswimweek at the @artheartsfashion at the @faenaforum July 15th at 10pm. This is a very unique show as I will be a headlining designer show designs that will be completed just minute prior to the show. No pre planning or already made peices. This is art and couture at its highest level. . . DM ME if you would like to attend or walk my shows , set up an appointment for a fitting and shoot or just come and show some love. Very excited to be a part of this year's swim week as a designer. This will be my biggest and most impressive show to date. . . Big thank you to @artheartsfashion @erikrosete for inviting me and giving me another great opportunity. . . #miamiswimweek @miamibeach #miami #sountbeach #miamifashion #swimlife #treats #treatsmagazine #vogue #teenvogue #couture #nyfw #miamiswimweek2018 #faenaforum #livmiami #storymiami #rockwellmiami #blacktapeproject #blacktape #tapeart #missuniverse #misspuertorico #jbfoundation #mangohallcharity

A post shared by Joel Alvarez (@blacktapeproject) on

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Dragon tape is available with world wide shipping. Check out our fabel collection. Link in the bio

A post shared by Joel Alvarez (@blacktapeproject) on

Роналдо во Дубровник сместен во вила каде ноќевањето чини 7000 евра

Фудбалската мега ѕвезда Кристијано Роналдо на Јувентус му ја донесе осмата последователна титула шампион на Италија.

Португалскиот ас стана првиот светски фудбалер со освоена титула во Англија, Шпанија и Италија. Роналдо само три часа по синоќешниот натпревар со приватен авион слетал на аеродромот Чилипи во монденскиот Дубровник во Хрватска.

Локалните медиуми сега откриваат дека Роналдо и Георгина Родригез  во Дубровник се сместени во елитната Вила Шехерезада во која ноќевање чини „само“ околу 7000 евра.

Во истата вила престојувале и Елизабет тејлор, Ричард бартон, Софија Лорен, Џејми Фокс ...

Со прекрасниот поглед од  нивниот апартман во преубавата вила  на Инстаграм се пофали свршеничката на Кристијано атрактивната Георгина.

Фото: Во специјални дресови до титула!!

Фудбалерите на богатиот ПСЖ во 33 коло од Лига ! во голем стил ја одбранија шампионската круна во Франција.

Во дрес со мотиви на Нотр Дам, најдобриот млад фудбалер на светот Килијан Мбапе постигна хет-трик, а Бразилецот Нејмар по подлг период поради повреда се врати на теренот во победата над Монако од 3-1.

Почна теренската вакцинација и ревакцинација во училиштата во Скопје

Почна теренската вакцинација и ревакцинација во училиштата во Скопје. Вкупно 400 деца на територијата на Скопје не се вакцинирани .

Од Здравствениот дом Скопје очекуваат тие да бидат опфатени  во текот на оваа недела . Од утрово вакцинацијата започна во основното учлиште Јан Амос Коменски во општина Карпош.

Од здравствениот дом информираат дека сите родители се навреме информирани за вакцинацијата . Инаку минатата недела беше прогласена епидемија на морбили на целата територија на држава, се очекува вакцинацијата да се одвива во сите градови

притисни ентер