Почина 13 месечно бебе од компликации предизвикани од морбили

13 месечно бебе од тетовскиот регион синоќа починало на Клиниката за детски болести ова е  трета  жртва од морбили.

Детето имало претходни заболувања  и било  невакцинирано, во моментов 5 месечно бебе заболено од морбили лежи на Клиниката за детски болести и  е во лоша состојба

На Клиниката за детски болести во Скопје претходно почина 13 месечно бебе од Свети Николе,а првата жртва беше 6 месечно бебе кое почина на инфкетивната клиника . 

притисни ентер