Карлеуша : Ова е последен пат да се огласам! Збогум!

Српската пејачка Јелена Карлеуша по порно скандалот настанат откако босанскиот фудбалер Огнен Врањеш објави наводно нејзини експлицитни фотографии , тврди дека таа не е на фотографиите.

Карлеуша за последен пат се огласи на социјалните мрежи по повод секс скандалот кој веќе два дена е во центарот на вниманието на балсканата јавност.

Српската пејачка во медиумите веќе неколку пати демантира дека со босанскиот фудбалер разменувала секси фотки и дека со него го изневерувала сопругот Душко Тошиќ.

Таа упорно  повторува и тврди дека порно фотографиите се измонтирани и дека таа воопшто  не е на фотките, сега изнесува и факти како потврда на ова свое тврдење.

„Имам голема лузна од трите царски реза на стомакот. Третата е од кога го оперирав туморот на матката. Голата жена која ја објавуваат медиумите нема лузни. Наводните пораки може и мојата ќерка да ги направи во апликација. Толку. Ова е последен пат да се огласам. Збогум!“ напишала Јелена Карлеуша на своите профили на Твитер и Фејсбук.

Претходно популарната пејачка во врска со секс скандалот  преку социјалните мрежи побарала помош и од српскиот претседател Александар Вучиќ.

-Господине Вучиќ дали  може јавно да ве замолам да ми помогнете и да го запрете ова лудило во медиумите?Ако не поради мене, тогаш поради моите деца, маж, болна мајка... Ве молам. Се отиде предалеку.. , напишала Карлеуша на Твитер.

Цитроен го враќа легендарниот Ами (ВИДЕО)

Цитроен реши по четири децении да го врати легендарното име на неговите нови автомобили.

Под името Ами Цитроен на саемот во Женева ќе претстави прототип на нов електричен автомобил. Освен што автомобилот е целосно на електричен погон , ќе има систем за брзо полнење , а ќе може да се набави ,,на барање”.

Тоа е најголемата новина од Цитроен , кој нуди преку апликација да моѓже да се најми автомобилот на период од пет минути до пет години. Освен интересните идеи за концептот, се нудат и дизајнерски решенија во вид на ,,волшебна кутија”.

Во должина од сам0 2,5 метри има место за две седишта , багашник , место за оставање работи , а секако и за погонот и сето тоа распоредено на минималистички начин.

На овој начин и со новото возило , достапно за сите, Цитроен ќе го прослави 100. роденден.

НБА играчот Томсон ја изневери Кардашијан со пријателка на нејзината сестра

Клое Кардашијан (34) го напушти НБА кошаркарот , Тристан Томсон (27) , откако во понеделникот дозна дека ја изневерил со најдобрата пријателка на нејзината помала сестра.

Кошаркарот , кој настапува за екипата на Кливленд Кавалиерс , во саботата на забавата во својата вила во Лос Анџелес се сплеткал со 21 гпдишната Џордин Вудс , најдобрата пријателка на Кајли Џенер (21).

Томсон вчера на Твитер напиша дека станува збор за лажни вести , но набргу ја избриша оваа објава.

Гостите , кои биле на забавата кај кошаркарот сведочат дека во еден момент тој им забранил да ги користат мобилните , по што пристигнала Џордин , која останала кај него дома до утрото.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

plus she know my babymama is a trophy 🏆

A post shared by HEIR JORDYN (@jordynwoods) on

Клое , која со Томсон има 10 месечна ќерка , ја прекина врската со него веднаш во понеделникот, откако кошаркарот признал дека бил во врска со Џордин.

Лејди Гага нема среќа во љубовта- ја раскина свршувачката

Лејди Гага (32) и нејзиниот менаџер Кристијан Карино (50) ја прекинаа свршувачката .

,,Едноставно не одеше. Во таква ситуација најдобро е да се прекине врската без драма.” , потврди пријател на познатата пејачка и актерка за списанието People.

Гага и Карино ја почнаа врската во 2017 , а само по неколку месеци почнаа да се шират гласини за нивната веридба. Гласините дека веридбата е прекината почнаа да се шират по 10 февруари на доделите на наградата Греми , кога Гага не го носеше вереничкиот прстен.

Веднаш потоа почнаа да се шират информации за нејзината нова тетоважа , посветена на колегата од филмот ,,Ѕвездата е родена “ , Бредли Купер (44) .

Гага , под вистинското име Стефани Германота е номинирана за Оскар во категорија за најдобра актерка.

притисни ентер